Sebeobrana pro děti a juniory

Nedej šikaně šanci. Užij si trénink, který tě bude bavit.

KravJunior

Sebeobrana pro děti a juniory

Všichni chceme pro své děti to nejlepší. Jednou z takových potřeb je i zajištění jejich bezpečnosti, když zrovna nejsou s námi. Vědí vaše děti, jak se bráni a jak se chovat v rizikové situaci, když se ztratí, když od nich cizí člověk něco chce, a dokážou sehnat pomoc? A co v případě šikany ve škole, venku nebo na internetu? Znáte pojem kyberšikana? 

Tyto a další otázky si děti zodpoví na našich pravidelných trénincích. Získané teoretické znalosti si ihned vyzkouší v praxi, a navíc si užijí spoustu zábavy. Nedílnou součástí našich tréninků je i zlepšování pohybových dovedností, funkční pohybové a posilovací cvičení, a samozřejmě sebeobranné techniky v případě útoku dospělého nebo vrstevníka. Vše je zakomponováno nenásilnou formou do různých typů her a scénářů. Děti se tedy v bezpečném prostředí zábavnou a hravou formou učí, jak se bránit v rizikových situacích.

Náplň tréninků je vždy uzpůsobena věku dětí, kdy s přibývajícím věkem se hraje méně her a jsou probírány složitější problémy a techniky. Tréninky jsou skupinové s individuálním přístupem, vhodné pro dívky i chlapce, a vede je certifikovaný instruktor pro děti a juniory.

Program rozvoje osobnosti

Jsme toho názoru, že tréninky by neměly být jen o předávání dovedností sebeobrany, ale také o formování charakteru a vytváření podmínek pro růst všestranné a kultivované osobnosti. Abychom dětem pomohli na jejich cestě stát se nejlepší možnou verzí sebe sama, vzali jsme za svůj úspěšný program kolegů z Gracie University a implementovali ho do našich tréninků v podobě Programu rozvoje osobnosti (superschopností). Jedná se o celoroční program rozdělený do šesti hlavních kapitol. Význam jednotlivých kapitol a jejich rysy jsou s dětmi diskutovány během tréninku a na jednoduchých příkladech je dětem vysvětleno, jak mohou danou „superschopnost“ rozvíjet.  

Během přibližně dvou měsíců mají děti možnost sbírat body plněním jednoduchých úkolů doma při každodenních činnostech. Dětem je při tréninku na názorných příkladech vysvětlováno, jak mohou body získat. Jen ti, kteří získají minimální počet bodů, se kvalifikují na Respekt dětský den, což je zábavné sobotní odpoledne plné her a pohybových aktivit. 

U nás se vaše dítě nudit nebude :-) . 

Aktuální rozpis tréninků a otevřené třídy naleznete v sekci Tréninky, nebo můžete své dítě rovnou přihlásit přes tlačítko níže. 

Děti se brání dospělému útočníkovi
Nebo svým vrstevníkům

„Protože i děti mají právo umět se bránit.“